Strona Główna Dlaczego warto pić Kombuchę?

Dlaczego warto pić Kombuchę?

Dla smaku i przyjemności!

Kombucha - dla aktywnych

Pomimo wielu walorów, w tym głównie zdrowotnych, Kombuchę warto pić dlatego, że jest po prostu BARDZO SMACZNA.

Nie mówimy tutaj o tzw. kombuchy „marketowej” ale tej prawdziwej kombuchy tworzonej na podstawie starych i sprawdzonych receptur, kombuchy całkowicie naturalnej, wolno fermentującej, bez przyspieszaczy i ulepszaczy smaku, bez konserwantów i sztucznych barwników.

Tutaj piszemy o Naszej Kombuchy!

Jeśli jeszcze nie próbowałeś to już czas najwyższy!

Pij kombuchę i poprawiaj swoje samopoczucie!

Ogromnym walorem Naszej Kombuchy jest naturalny gaz, który tworzy się podczas końcowego procesu fermentacji, tuż po zabutelkowaniu.

Napoje gazowane przynoszą pozytywne efekty w leczeniu nadkwasoty żołądka, zaburzeniach funkcjonowania jelit czy infekcjach dróg moczowych.

Już sam dwutlenek węgla, uznawany błędnie za pogarszający naszą kondycję, pomaga we wchłanianiu magnezu i wapnia. Co więcej, bąbelki ułatwiają pozbycie się niestrawności i zaparć.

Ponadto występowanie dwutlenku węgla w napoju przynosi szereg innych korzyści – działa antyoksydacyjnie i lepiej nawadnia po wysiłku fizycznym.

Dla zdrowia!

Tak, to właśnie dzięki walorom zdrowotnym, kombucha zwana jest potocznie „eliksirem życia”.

Kombucha to bardzo przyjemny dostarczyciel naturalnych probiotyków, które są niezbędne do właściwej pracy Twoich jelit.

Pijąc ją regularnie dbasz o to aby Twoje jelita, aby mogły nasycać się właściwymi bakteriami, przyczyniając się jednocześnie do poprawy działania układu pokarmowego, poprawy odporności oraz funkcjonowania całego organizmu.

Dzięki tak przyjemnej profilaktyce, w łatwy sposób możesz zadbać o TARCZĘ OCHRONNĄ Twojego organizmu, jak potocznie określa się jelita.

Zdrowe jelita to klucz do zdrowego organizmu!

Dzięki tak przyjemnej profilaktyce, w łatwy sposób możesz zadbać o TARCZĘ OCHRONNĄ Twojego organizmu, jak potocznie określa się jelita.

Zdrowe jelita to klucz do zdrowego organizmu a w konsekwencji zdrowia psychicznego co potwierdza wiele badań naukowych prowadzonych w ostatnich latach.

Dla wyzbycia się negatywnych i wdrożenia zdrowych nawyków żywieniowych!

To jeden z wielu atutów tego wspaniałego napoju.

Przykładem dobrego nawyku może być wypijanie szklaneczki napoju na czczo, o poranku, chcąc pobudzić do pracy żołądek. O szklance wody często zapominamy. Kombucha może być dla nas dobrym bodźcem, aby nie zapominać o od odpowiednim nawodnieniu organizmu!

Ucz się dobrych nawyków!

Drugi przykład zdrowego nawyku to wypijanie szklaneczki kombuchy przed każdym posiłkiem. Dzięki takiemu zabiegowi, jak w przykładzie powyżej, pobudzamy pracę żołądka i przygotowujemy go do przyjęcia pożywienia.

Kolejny przykład to wypijanie szklaneczki kombuchy zamiast „wieczornego piwka”. Oczywiście nie widzimy nic złego w tym, aby raz na jakiś czas, skosztować „złotego” trunku. Gorzej jednak, gdy to kosztowanie odbywa się zbyt często. Kombucha pomaga wyzbyć się tego nawyku. Konsystencja i smak kombuchy świetnie zastępuje „wieczorne piwko” a organizm czując, że przyjmuje „coś dobrego” z biegiem czasu przestaje się domagać napojów alkoholowych.

Dla pobudzenia!

Dzięki zawartości teiny w herbacie, będącej bazowym składnikiem kombuchy, napój ten działa pobudzająco!

Dlaczego tak się dzieje?

Działanie teiny jest bardzo podobne jak kofeiny. Jest jej niewiele mniej w herbacie niż kofeiny w kawie. To naturalny związek chemiczny, który pobudza działanie układu krążenia (sercowo-naczyniowego) i nerwowego.

Kombucha to naturalny i zdrowy energetyk!

Teina blokuje receptory adenozyny, co zwiększa wydzielanie adrenaliny, serotoniny oraz dopaminy (potocznie zwanym „hormonem szczęścia” odpowiedzialnego za uczucie zadowolenia).

Dzięki niej poprawiasz koncentrację, zwiększasz szybkość reakcji, wydolność organizmu a także przyspieszasz metabolizm.

Dodatkowo proces fermentacji, w wyniku którego powstaje kombucha, wzmaga działanie teiny!

Dla ugaszenia pragnienia!

Kombucha jest napojem naturalnie gazowanym. Nie od dziś widomo, że napoje gazowane szybciej gaszą pragnienie i zarazem orzeźwiają (nie mówimy tu o kolorowych napojach słodkich).

Idealnie nadają się również po wysiłku fizycznym. Napój gazowany szybciej się wchłania co poprawia samopoczucie oczyszczając jednocześnie organizm z toksyn. Dlatego szczególnie poleca się ją osobom aktywnym.

Drugim czynnikiem mającym wpływ na zmniejszenia pragnienia jest teina. Wydziela się szczególnie w pierwszych minutach po zaparzeniu herbaty. Stymulując wydzielanie adrenaliny i noradrenaliny sprawia, że odczuwalność naszego pragnienia się zmniejsza oraz mamy większy przypływ więcej energii.